Sipariş ve Teslimat

1- icgiyimkolik.com sipariş gönderimlerinde çözüm ortağı olarak “PTT kargo, Yurtiçi kargo, Aras kargo ve MNG kargo” ile çalışmaktadır.icgiyimkolik.com’dan yapılan siparişlerde,Türkiye sınırları içinde 100 tl üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır. Sadece ödeme yöntemi “Kapıda Ödeme”olarak seçildiyse 10 TL “Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli”yansıtılmaktadır.(Bu uygulama Türkiye içinde geçerlidir.) 100 TL altı ödemelerde kargo ücreti 10 tl dir. İade edilen ürünlerde 10 tl kargo ücreti müşteriden tahsil edilir.

2- Sitemizden sipariş etmiş olduğunuz ürünler kredi kartı veya havale yöntemiyle ödendikten sonra hazırlanarak kargoya verilmektedir.(Eft/havale ödemesinde ödeme süresi 2 iş günüdür) Kapıda nakit ödeme seçeneği ile sipariş verildiğinde eğer müşteri hiçbir şekilde kargoyu teslim almayıp, sipariş kargodan geri dönerse,müşteri için yasal takip başlatılır, ürün bedeli ve diğer masraflar müşteriden tahsil edilir.Kapıda ödeme seçeneği ile sipariş vermek isteyenlerin buna özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Kapıda ödeme seçeneği ile sipariş veren müşterinin bu şartı kabul ettiği varsayılır.

3- Sipariş vermiş olduğunuz ürünlerin teslimat süresi teslimat adresine göre değişiklik göstermektedir.Kargo firmalarının haftanın sadece 1-2 günü teslimat yaptığı il ve ilçe merkezine uzak adresler olabilmektedir, bu durumda teslimat süresi uzayabilir. Firmamızdan yapılan alışverişlerde ürün teslim süresi kargo süreside dahil 4-5 iş günüdür.(ürün çıkış süresi 2-3 iş günüdür) Ve bu sürede ürün firmamızdan çıkmadığı takdirde eğer müşteri isterse ürün bedeli geri ödenmektedir. Daha kısa süreler için ısrarcı olunmamasını rica ediyoruz.

4- Her ne kadar ürün listeleri sürekli güncel tutulsa da sipariş etmiş olduğunuz bazı ürünler stoklarda tükenmiş olabilir.Bu gibi durumlarda müşteri hizmetleri sizinle irtibata geçerek bilgi verecektir.Stokta olmayan ürünlerden dolayı firmamız gönderim süresi ve sipariş iptali hakkını saklı tutar.

5- Satın almış olduğunuz ürünlerin sağlıklı bir şekilde tarafınıza ulaşması için siparişte belirtmiş olduğunuz irtibat ve teslimat bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız.Yanlış girilmiş bilgi sonucu tarafınıza ulaşmayan siparişlerinizden firmamız sorumlu tutulamaz ve bu siparişlerin  tekrar gönderiminde kargo ücretini müşteri ödemekle yükümlüdür.